Pabradėje antrąkart įvyko jaunųjų atlikėjų konkursas

Šių metų lapkričio pabaigoje Pabradės meno mokykloje įvyko antrą kartą rengiamas jaunųjų atlikėjų konkursas „GENIUS ARTS“. Dalyviai, atvykę iš skirtingų Lietuvos miestų varžėsi pianistų, vokalistų, akordeonininkų ir pučiamųjų instrumentų kategorijose. Jauniausia konkurso dalyvė buvo vos devynerių, o vyriausieji dalyviai net dvidešimt penkerių.

Pirmąją konkurso dieną pasirodė pučiamaisiais instrumentais ir akordeonu grojantys jaunieji talentai. Pučiamaisiais grojančius vertino kompetentinga žiuri - Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Jonė Janiukštienė, Naujosios Vilnios muzikos mokyklos vyr. mokytojas Tomas Karka ir Švenčionių rajono Pabradės meno mokyklos mokytojas ekspertas Bronislovas Vilimas. Pučiamųjų kategorijoje viso dalyvavo 11 vaikų iš skirtingų Lietuvos miestų. Akordeonininkų kategorijoje pasirodė 6 dalyviai, o juos vertino Švenčionių rajono Pabradės meno mokyklos mokytojas metodinininkas Daniel Rozov, Trakų meno mokyklos vyr. mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vaida Baronienė bei Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Žana Gumenaja.

Antrąją konkurso dieną pasirodė pianistų kategorija, kurioje dalyvavo 10 vaikų. Pianistus vertino muzikos meno daktaras Remigijus Sabaliauskas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Aleksandra Žvirblytė ir Švenčionių rajono Pabradės meno mokyklos mokytoja metodininkė Stela Maruškina. Taip pat antrąją dieną pasirodė ir vokalistai, kurių, tradiciškai, buvo gausiausia kategorija – net 21 dalyvis iš visos Lietuvos. Vokalistus vertino muzikos meno daktaras Remigijus Sabaliauskas, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Raimonda Janutėnaitė ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja metodininkė Dalia Tarabildienė.

Dauguma konkurso dalyvių tapo laureatais, kurie buvo išrinkti kompetentingų žiuri balsavimo metu. Dalyviai yra vertinami 100 balų sistemoje, o jų įvertinimas yra skelbiamas viešai. Po rezultatų paskelbimo kiekvienas dalyvis galėjo pasikalbėti su komisijos nariais, išgirsti kritiką ir pagyrimus. Kiekvienoje kategorijoje buvo išrinktas kategorijos GRAND PRIX, o antrosios dienos vakare įvyko laureatų koncertas, kuriame buvo išrinktas viso konkurso GRAND PRIX laimėtojas.

Laureatų koncerte pasirodė keturios muzikantės: pianistų kategorijos GRAND PRIX laimėtoja Daniela Taukin (mokytoja Stela Maruškina), vokalistų kategorijos GRAND PRIX laimėtoja Atėnė Ravinkaitė (mokytoja Alina Dambrauskienė), pučiamųjų kategorijos GRAND PRIX laimėtoja Viktorija Volodova (mokytojas Bronislovas Vilimas) ir akordeonininkų kategorijos GRAND PRIX laimėtoja Eva Narauskaitė (mokytoja Diana Medekšaitė). Iš šių keturių muzikančių buvo išrinkta viso konkurso GRAND PRIX nugalėtoja, palikusi didžiausią įspūdį organizacinio komiteto nariams – Eva Narauskaitė. Ji laimėjo ne tik piniginį prizą, bet ir pagrindinį konkurso prizą – koncertinį turą po Lietuvą. Į koncertinį turą buvo pakviesta ir vokalistų kategorijos laimėtoja Atėnė Ravinkaitė, kuri nenusileido savo profesionalumu ir įtaigumu.

Konkursą organizuoja viešoji įstaiga „Genius Arts“ bendradarbiaujant su Švenčionių rajono Pabradės meno mokykla, konkurso globėjas Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius. Tikimasi, kad konkursas taps kasmetine tradicija, į Pabradės miestą pritraukiančia vis daugiau muzikos talentų iš visos Lietuvos.

_________________________________________________________________________________________________________________________________